A Gigaset immáron a Siemens nélkül próbál szerencsét egy androidos családdal.

Az európai okostelefon gyártás alaposan megszenvedte az elmúlt éveket, főleg azt, hogy a Nokia – legalábbis egy jó ideig – beszüntette ez irányú tevékenységét. Az idei IFA egyik legörömtelibb híre, hogy a német Gigaset személyében egy új szereplő száll ringbe, és teszi ezt rögtön három androidos modellel.

Giga Szett

A Siemens-szel közösen gyártott DECT és egyéb kommunikációs eszközökről ismert (de már önálló), müncheni székhelyű Gigaset nem teljesen kezdő mobil eszközök terén, egy táblagéppel már jelentkezett korábban, de ez az első sorozat, amely kifejezetten az okostelefonos szegmenst célozza. Berlinben három készülék, a Gigaset ME, a ME pure, illetve a ME pro mutatkozott be, amelyek közül a szimplán ME névvel ellátott verzió kerül elsőként a piacra.

A gyártó kommunikációjának középpontjában a high-end, a rozsdamentes acél és alumínium, a strapabíróság, illetve a pehelykönnyű kivitel kifejezések szerepelnek, ami már nagyjából jelzi, hogy hova szeretnék pozícionálni a telefonokat. A három típust elsősorban a kijelző méret és felbontás, a RAM, a kamera, az akku, illetve a használt chipset különbözteti meg, de a ME és a ME pro között sokkal kevesebb különbség van, mint a pure, valamint a ME közt.

Az első körben piacra kerülő ME modell 5 colos, full HD felbontású, IPS kijelzőt, 3 GB RAM-ot, 32 GB, micro SD-vel (max. 128 GB) bővíthető tárhelyet, illetve Snapdragon 810 chipsetet (64 bites, nyolcmagos CPU-val) kap. A hátlapi kamera 16, az előlapi 8 megapixeles, az energiát egy 3000 mAh-s akkumulátor biztosítja, az alapokat pedig az Android Lollipop (5.1) verziója adja a Gigaset saját kezelőfelületével megfejelve.

Szeretnének nyomot hagyni

Ez, illetve a fém keret önmagában nem rossz csomag, a Gigaset azonban hozzátett még pár extrát, hogy ne felejtsük el pár napon belül a ME családot. Ezek közül az egyik a hátlapon elhelyezett ujjlenyomat-olvasó, ami az azonosításon kívül hívások fogadására, fájlok titkosítására, vagy a kamera elsütésére is használható. Ezen kívül a Type-C USB port használata, az UV szenzor, illetve az LTE Cat.6 hálózatok támogatása emelhető ki a képességek közül.

A dual SIM-es (az egyik helyére memóriakártya is helyezhető) Gigaset ME 349 euróért, azaz körülbelül 110 ezer forintért kerül forgalomba a gyártó webshopjában, míg a pure modell (2 GB RAM, 13 megapixeles kamera, 16 GB tárhely, Snapdragon 615) 249, a pro kivitel (5,5 colos kijelző, 20 megapixeles kamera, 400 mAh-s akku) pedig 399 euróba fog kerülni. Nem hivatalos forrásból úgy tudjuk, hogy a ME várhatóan hazánkban is elérhető lesz.

Konzumer tech

Az EU vizsgálja, hogy addiktívak-e a Meta platformjai

Egyesek szerint a Facebook és az Instagram is függőséget alakít ki a fiataloknál, és a cég nem tesz ez ellen semmit.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.